Sepetim ( 0 )
Sipariş Takip

KURUMSAL

Osmanlıdan günümüze, ulusal sınırları aşarak, dünya mutfağı menülerinde yerini almış 150 yıllık gelenek, 150 yıllık lezzet... "Döner geleneğini ve lezzetini muhafaza ederek, gelecek nesillere taşımalıyız" misyonu ile çıktık yola. Dönere lezzetini veren, çıtır çıtır yapan, damakta eşsiz tadı bırakan değerleri ve püf noktaları anlamak ve anlatmaktı bu yolu zorlu yapan.

Anlamak zordu; çünkü döner lezzetti günden güne kayboluyordu. Araştırdık, okuduk, sorduk, soruşturduk, gezdik, dinledik, öğrendik ve anladık... Doğal ve farklılaştırılmamış olan herşey güzeldir;  kekik kokularının geçit vermediği ovalardan gelen ve hijyenik koşullarda hazırlanan etlerin, işlem görmeden, tatlandırıcılar kullanılmadan, doğası bozulmadan meşe odunu ateşinde pişirmek... İşte o zaman "Gerçek Et, Gerçeküstü Lezzet" sloganı ile heyecanla döneri herkese anlatmaya başladık.

Anlatmak zordu; ulusal ve uluslararası her platformda, her ülkede, her şehirde, her mutfakta olmak ve herkese Y Döner lezzetini anlatmalıydık... Hemen bir restaurant açmalıydık. Kekik kokan, sinirsiz yumuşacık etlerden oluşan dönerlerimizi hazırladık, meşe odunu ateşinde ağır ağır pişirdik, ince ince yonca yaprağı gibi kestik, kendi tandırımızda çıtır çıtır lavaş ekmeğimizi hazırladık ve artık anlatmaya hazırdık... Lezzetlerimizi sunmaya, müsafirlerimizi ağırlamaya başladık. Doğal ve farklılaştırılmamış lezzetler, hijyen ve kalite, müsafirlerimizden hak ettiği değeri görmüş gerçek döner lezzeti yayılmaya başlamıştı. Osmanbey şubemiz ve Fatih şubemiz  "Gerçek Et, Gerçeküstü Lezzet" ile döneri anlatmaya başlamıştı...

Anlamak ve Anlatmak yolunda, Y Döner ile Anlatan ve Anlayan "Gerçek Et, Gerçeküstü Lezzet" tutkunlarına teşekkür ederiz.


Copyright 2014 © Tüm hakları saklıdır. Web Tasarım Pronsa